Hoppa till sidans innehåll

Resultat


 KM 2

   

 KM 1 Blå        KM 1 Grön        Km 1 Gul       KM 1 Opilat 

   

  

Trial SM Deltävling 1 Kinna MK   2017-05-06

         

Pl Namn Klubb Team Fabrikat Klass Nat. Varv Total tid Poäng
1 Eddie Karlsson Kungsbacka TK   Honda SM SE     20
2 Daniel Andreasson Ale TK   Scorpa SM SE     17
3 Jonas Riedel Kinna MK     SM SE     15
4 Dennis Ekberg Kinna MK     SM SE     13
5 Morten Andersen RTS   TRS SM DK     11
6 Mikkel Brade HMK Trial Team Brade Beta SM DK     10
                   
                   
Pl Namn Klubb Team Fabrikat Klass Nat. Varv Total tid Poäng
1 Linus Almtén Ale TK   Scorpa Factory JSM SE     20
2 Linus Sandberg Kungsbacka TK   GasGas JSM SE     17
dnf Jakob Lind Ale TK   Beta JSM SE     0
                   
                   
Pl Namn Klubb Team Fabrikat Klass Nat. Varv Total tid Poäng
1 Max Mårtensson Hillareds TC Racing Team P & T Verktyg AB Beta USM SE     20
2 Max Sundberg MHF-Ungdom Partille   Beta USM SE     17
3 Samuel Karlsson Kungsbacka TK   Beta USM SE     15
4 Ivar Ekeberg Tiger MK   Beta USM SE     13
5 Albin Bovin Sme Motorklubb   Beta USM SE     11
6 Adrian Carlsson Finspong TC   GasGas USM SE     10
7 Kasper Riedel Kinna MK   Beta USM SE     9
8 Emil Svensson Kungsbacka TK   GasGas USM SE     8
                   
                   
Pl Namn Klubb Team Fabrikat Klass Nat. Varv Total tid Poäng
1 Linnèa Björkdahl Ale TK   Beta DSM SE     20
2 Julia Ross Lilla Edets MCK   Beta DSM SE     17
                   
                   
Pl Namn Klubb Team Fabrikat Klass Nat. Varv Total tid Poäng
1 Benny Artursson Kinna MK   Montesa A Cup SE     20
2 Daniel Eriksson Föreningen Bofors Trial Team   Beta A Cup SE     17
3 Anders Ludvigsson MHF-Ungdom Partille   Montesa A Cup SE     15
4 Henrik Wärn Föreningen Bofors Trial Team   Montesa A Cup SE     13
5 Per Nordlöf MHF-Ungdom Partille   Montesa A Cup SE     11
6 Conny Englund Tiger MK   Beta A Cup SE     10
7 Fredrik Lund Föreningen Bofors Trial Team     A Cup SE     9
                   
Pl Namn Klubb Team Fabrikat Klass Nat. Varv Total tid Poäng
1 Lars Nordgren Ma Lerum   Vertigo B Cup SE     20
2 Stefan Brunefjäll Kungsbacka TK   Montesa B Cup SE     17
3 Fredrik Claesson Finspong TC   Honda B Cup SE     15
4 Anders Olsson Kungsbacka TK   Sherco B Cup SE     13
5 Magnus Linusson Kinna MK   Beta B Cup SE     11
6 Marcus Vikingsson Sotenäs TC   Beta B Cup SE     10
7 William Wissmar MHF-Ungdom Partille     B Cup SE     9
8 Mattias Bertilsson FMCK Borås   Montesa B Cup SE     8
9 Rickard Reinthal FMCK Borås   GasGas B Cup SE     7
10 Richard Eriksson Kinna MK   Beta B Cup SE     6
                   
                   
Pl Namn Klubb Team Fabrikat Klass Nat. Varv Total tid Poäng
1 Jim Lindahl Hillareds TC   Montesa C Cup SE     20
2 Jörgen Nylund TeMK, Finland   Montesa C Cup FI     17
3 Kent Bergfeldt Finspong TC   OSSA C Cup SE     15
4 Kjell Karlsson Föreningen Bofors Trial Team   Montesa C Cup SE     13
5 Magnus Eriksson Sotenäs TC   Montesa C Cup SE     11
6 Dennis Johnsson Ale TK   Honda Montesa C Cup SE     10
7 Wilmer Guvander Tiger MK     C Cup SE     9
8 Vojta Klecka Tiger MK   Sherco C Cup SE     8
9 Jan Nylund TeMK, Finland   Montesa C Cup FI     7
10 Joel Nyberg Ale TK   Montesa C Cup SE     6
11 Leif Nordgren Tiger MK   Beta C Cup SE     5
12 Leif Carlsson Finspong TC   GasGas C Cup SE     4
dnf Oscar Loob Almbratt Ale TK   Beta C Cup SE     0
                   
                   
Pl Namn Klubb Team Fabrikat Klass Nat. Varv Total tid Poäng
1 Noel Johansson Kinna MK     80 Cup SE     20
2 Anton Riedel Kinna MK   Beta 80 Cup SE     17
3 Oskar Svensson Kinna MK   Beta 80 Cup SE     15
4 Axel Gerle MHF-Ungdom Partille   GasGas 80 Cup SE     13
                   
                   
Pl Namn Klubb Team Fabrikat Klass Nat. Varv Total tid Poäng
1 Sofie Sørensen RTS   TRS Ladies Cup DK     20
                   

 

 

ÖSTTRIAL 3 Resultat Finspång 2017-04-29   

   

Klass
Färg Namn   Klubb/Ort prick
Placering
Poäng
E RÖD Marcus Igelström Finspång TC 20 1 20
E RÖD Daniel Eriksson Bofors TT 27 2 17
E RÖD Martin Lagergren Finspångs TC 31 3 15
               
               
Klass
Färg Namn   Klubb/Ort
prick
Placering
Poäng
A BLÅ Roger Carlsson Bofors TT 19 1 20
A BLÅ Conny Englund Tiger MK 27 2 17
A BLÅ Fredrik Claesson Finspångs TC 27 3 15
A BLÅ Ivar Ekeberg Tiger MK 58 4 13
A BLÅ Thomas Jagborn
Norrahammar MK
62 5 11
A BLÅ Adrian Carlsson Finspångs TC 74 6 10
               
               
Klass
Färg Namn   Klubb/Ort prick
Placering
Poäng
B GRÖN Tomas Östvik SMK Sörmland 3 1 20
B GRÖN Lars Sterling SMK Sörmland 9 2 17
B GRÖN Kent Bergfelt Finspångs TC 11 3 14
B GRÖN Hans Igelström Finspång TC 11 4 14
B GRÖN Tommy Hallberg Bofors TT 15 5 11
B GRÖN Kjell Karlsson Bofors TT 17 6 10
B GRÖN Stefan Andersson Finspång TC 20 7 9
B GRÖN Jörgen Olsson Finspångs TC 27 8 8
B GRÖN Leif Nordgren Tiger MK 27 9 7
B GRÖN Fredrik Sterling SMK Sörmland 31 10 6
B GRÖN Ivar Gängenberg Finspång TC 34 11 5
B GRÖN Stefan Guvander Tiger MK 44 12 4
B GRÖN Willmer Guvander Tiger MK 49 13 3
B GRÖN Leif Carlsson Finspång TC 58 14 2
               
               
Klass
Färg Namn   Klubb/Ort prick
Placering
Poäng
C VIT Hans Dahlberg Nyköping MS 10 1 20
C VIT Ulf-Göran Widqvist Nyköping MS 31 2 17
C VIT Roger Anborén Finspång TC 33 3 15
C VIT Arvid Carlsson Finspång TC 37 4 13
               
               
Klass
Färg Namn   Klubb/Ort
prick
Placering
Poäng
N OPILAD Wille Söderberg
Finspångs TC
7 1 20
               
               
Klass
Färg Namn   Klubb/Ort
prick
Placering
Poäng
B Vet VIT Jan Stensgaard Bofors TT 34 1 20

 

 

ÖSTTRIAL 2   Resultat Björkvik 2017-04-22

Klass
Färg Namn   Klubb/Ort prick
Placering
Poäng
E RÖD Marcus Igelström Finspång TC 6 1 20
E RÖD Daniel Eriksson Bofors TT 24 2 17
E RÖD Simon Hyttsten Tiger Mk 63 3 15
               
Klass
Färg Namn   Klubb/Ort
prick
Placering
Poäng
A BLÅ Conny Englund Tiger MK 5 1 20
A BLÅ Fredrik Claesson Finspångs TC 21 2 17
A BLÅ Henrik Wärn Bofors TT 26 3 15
A BLÅ Mats Ohlsson-Lindroos Björkvik MC 41 4 13
A BLÅ Ivar Ekeberg Tiger MK 54 5 11
A BLÅ Adrian Carlsson Finspångs TC 72 6 10
               
Klass
Färg Namn   Klubb/Ort prick
Placering
Poäng
B GRÖN Hans Igelström Finspång TC 1 1 18
B GRÖN Lars Sterling SMK Sörmland 1 1 18
B GRÖN Stefan Andersson Finspång TC 3 3 15
B GRÖN Kent Bergfelt Finspångs TC 3 4 13
B GRÖN Kjell Karlsson Bofors TT 7 5 11
B GRÖN Leif Nordgren Tiger MK 8 6 10
B GRÖN Fredrik Sterling SMK Sörmland 8 7 9
B GRÖN Tommy Hallberg Bofors TT 10 8 8
B GRÖN Jörgen Olsson Finspångs TC 16 9 7
B GRÖN Willmer Guvander Tiger MK 16 10 6
B GRÖN Ivar Gängenberg Finspång TC 26 11 5
B GRÖN Vojta Klecka Tiger MK 35 12 4
B GRÖN Arne Guvander Tiger MK 38 13 3
B GRÖN Leif Carlsson Finspång TC 43 14 2
B GRÖN Albert Lindqvist Tiger Mk 44 15 1
               
Klass
Färg Namn   Klubb/Ort prick
Placering
Poäng
C VIT Hans Dahlberg Nyköping MS 18 1  
C VIT Roger Anborén Finspång TC 23 2  
C VIT Ulf-Göran Widqvist Nyköping MS 33 3  
C VIT Arvid Carlsson Finspång TC 35 4  
               
Klass
Färg Namn   Klubb/Ort
prick
Placering
Poäng
N OPILAD Wille Söderberg
Finspångs TC
25 1 20
N OPILAD Jonatan Lindroos Björkvik MC     DNF
               
Klass
Färg Namn   Klubb/Ort
prick
Placering
Poäng
B Vet VIT Jan Stensgaard Bofors TT 47 1 20

 

Östtrial 1 Resultat Nyköping 2017-04-08

Klass
Färg Namn   Klubb/Ort prick
Placering
Poäng
E RÖD Martin Lagergren Finspångs TC 13 1 20
E RÖD Marcus Igelström Finspång TC 17 2 17
E RÖD Dennis Johansson
SMK Sörmland
53 3 15
E RÖD Simon Hyttsten Tiger Mk 79 4 13
               
Klass
Färg Namn   Klubb/Ort
prick
Placering
Poäng
A BLÅ Roger Carlsson Bofors TT 5 1 20
A BLÅ Conny Englund Tiger MK 17 2 17
A BLÅ Linus Sundberg Kungsbacka TC 32 3 15
A BLÅ Per Berggren Tiger MK 33 4 13
A BLÅ Fredrik Claesson Finspångs TC 33 5 11
A BLÅ Mats Ohlsson-Lindroos Björkvik MC 37 6 10
A BLÅ Ivar Ekeberg Tiger MK 57 7 9
A BLÅ Adrian Carlsson Finspångs TC 75 8 8
               
Klass
Färg Namn   Klubb/Ort prick
Placering
Poäng
B GRÖN Hans Igelström Finspång TC 10 1 20
B GRÖN Lars Sterling SMK Sörmland 13 2 17
B GRÖN Kjell Karlsson Bofors TT 17 3 15
B GRÖN Fredrik Sterling SMK Sörmland 28 4 13
B GRÖN Tommy Hallberg Bofors TT 28 5 11
B GRÖN Stefan Andersson Finspång TC 33 6 10
B GRÖN Leif Nordgren Tiger MK 38 7 9
B GRÖN Willmer Guvander Tiger MK 39 8 8
B GRÖN Vojta Klecka Tiger MK 41 9 7
B GRÖN Ivar Gängenberg Finspång TC 48 10 6
B GRÖN Mats Dahlberg Nyköpings MS 55 11 5
B GRÖN Leif Carlsson Finspång TC 56 12 4
B GRÖN Arne Guvander Tiger MK 63 13 3
B GRÖN Staffan Hede Tiger MK 81 14 2
               
Klass
Färg Namn   Klubb/Ort prick
Placering
Poäng
C VIT Janne Johansson SMK Sörmland 9 1 20
C VIT Hans Dahlberg Nyköping MS 15 2 17
C VIT Roger Anborén Finspång TC 36 3 15
C VIT Arvid Carlsson Finspång TC 43 4 13
               
Klass
Färg Namn   Klubb/Ort
prick
Placering
Poäng
N OPILAD Wille Söderberg
Finspångs TC
13 1 20
N OPILAD Jonatan Lindroos Björkvik MC 15 2 17
               
Klass
Färg Namn   Klubb/Ort
prick
Placering
Poäng
A Vet GRÖN Jan Askervall Tiger MK 3 1 20
               
Klass
Färg Namn   Klubb/Ort
prick
Placering
Poäng
B Vet VIT Jan Boander Tiger MK 12 1 20
B Vet VIT Jan Stensgaard Bofors TT 17 2 17
Uppdaterad: 2017-06-12 23:31
Skribent: Henrik

Postadress:
Tiger MK - Motorcykel och Snöskoter
Box 1119
14123 Huddinge

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info