Hoppa till sidans innehåll

2014


Resultat KM 2014

 

Klass Namn KM1 KM2 KM3 KM4 KM5 Totalt
E Simon Hyttsten 15 20   15 17 67
E Daniel Nordgren 11 17 17 13   58
E Conny Englund 17     17 20 54
E Jimmy Olsson 20   20     40
E Jonas Andersson 13       15 28
E Davide       20   20
               
A Fredrik Hansson   13 11 15 17 56
A Niklas Hasselqvist 20   13 17   50
A Jonas Andersson   20 20     40
A Martin Petterson   15     20 35
A Janne Askervall     15 20   35
A Conny Englund   17 17     34
A Matz Karlsson 17         17
A Mateusz Walczak 15         15
               
B Leif Nordgren 20 17 17 17 11 82
B Matz Karlsson   20 20 15 13 68
B Vojta Klecka 17   15 20 15 67
B Fredrik Andersin   15 11 13 17 56
B Christer Hamberg 15 13   9 10 47
B Tommy Hansson   10 10 11 9 40
B Kasper Brink 13 11 9     33
B Janne Askervall         20 20
B Dan Björk 11     8   19
B Staffan Hede 10     7   17
B Peter Larsson     13     13
B Mateusz Walczak       10   10
               
C Bernt Nilsson 17 15 13 17 20 82
C Villy Pettersson 15 17 11     43
C U G Widqvist 20 20       40
C Henrik Eriksson 13 11     13 37
C Lasse Säberg     9 15 11 35
C Staffan Hede     15   17 32
C Jan  Boander     10 20   30
C Mattias Eriksson   13     15 28
C Mika Jansson     20     20
C Mateusz Walczak     17     17
C Ingvar Engman       13   13
C Håkan Thuresson       11   11
C Kjell Agnebo       10   10
C Magnus Derkert         10 10
               
Öppet spår Wilmer Guvander 20 20       40
  Ingvar Engman         20 20
  Uno Jonsson         17 17
  Bernt Johansson         15 15
               
               
Ladies Ann-Marie Säberg     20   20 40
  Mille Nielsen       20   20

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Resultat Stubben 18 oktober

 

Obs poängtrial, högst poäng vinner.

 

1. Jonas Andersson 70

2. Janne Askervall 66

3. Davide 63

4. Danne Nordgren 57

5. Conny Englund

6.Peter Larsson 47

7. Vojta 39

8. Fredrik Andersin 37

9. Fredrik Hansson 34

10. Hans Dahlberg 33

11. Mika Jansson 29

12. Leffe Nordgren 26

13. Tommy Hansson 22

14. Bernt Nilsson 18

15. Arne Guvander 16

16. Wilmer Guvander 11

17. Niels Jörgensen 9

18. Mille Nielsen 1

Ingvar Engman DNF

Uno Jonsson DNF

 

 

 

Resultat KM 5 4 oktober

 

Röd

1. Conny Englund 22

2. Simon Hyttsten 36

3. Jonas Andersson 42

4. Daniel Nordgren DNF

 

Blå

1. Martin Pettersson 20

2. Fredrik Hansson 40

 

Grön

1.Janne Askervall 5

2. Lars Sterling 10, 18 nollor

3. Fredrik Andersin 10, 12 nollor

4. Vojta Klecka 14

5.Matz Karlsson 22

6. Leif NOrdgren 25

7. Christer Hamberg

8. Tommy Hansson

 

Vit

1.Clara Eriksson 1

2. Bernt Nilsson 9

3. Staffan Hede 10

4. Mattias Eriksson 11

5. Ann-Marie Säberg 18

6.Henrik Eriksson 22

7. Lasse Säberg

8. Magnus Derkert

 

Öppet spår

1, Ingvar Engman 9

2. Uno Jonsson 20 14 nollor

3. Bernt Johansson 20 13 nollor

4. Kjell Agnebo

 

Resultat KM 4 23 augusti

 

Röd

1. Davide 31

2.Conny Englund 45

3. Simon Hyttsten 50

4. Daniel Nordgren 57

 

Blå

1.Janne Askervall 7

2.Niklas Hasselkvist 17

3. Fredrik Hansson 31

 

Grön

1.Vojta Klecka 5

2. Leif Nordgren 13

3. Matz Karlsson 16

4. Fredrik Andersin 24

5. Tommy Hansson 32

6. Mateusz Walczak 37

7. Christer Hamberg 41

8. Dan Björk 49

9. Staffan Hede 67

 

Vit

1. Jan Boander 10

2. Bernt Nilsson 12

3. Lasse Säberg 23

4. Ingvar Engman 23

5. Ann-Marie Säberg 27

6. Håkan Thuresson 36

7. Kjell Agnebo 85

 

Magnus Derkert DNF

U-G Widqvist DNF

Andreas Lundberg DNF

 

Novis

1. Mille Nielsen 45

Uppdaterad: 2017-02-10 14:15
Skribent: LEIF NORDGREN
Uppdaterad: 2017-04-19 19:00
Skribent: Henrik Andersin
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
Tiger MK - Motorcykel och Snöskoter
Box 1119
14123 Huddinge

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info