Hoppa till sidans innehåll

2016


Resultat 2016            
               
Klass Namn TD1 TD2 TD3 TD4 Totalt Placering
A blå Conny Englund 20 17 20 15 72 1
A blå Simon Hyttsten 13 20 15 20 68 2
A blå Jonas Andersson 17 15 17   49 3
A blå Pelle Berggren       17 17 4
A blå Martin Pettersson 15       15 5
A blå Daniel Nordgren   13     13 6
               
B grön Vojta Klecka 20 10 15 17 62 1
B grön Janne Askervall   20 20 20 60 2
B grön Leif Nordgren 15 13 17 15 60 3
B grön Wilmer Guvander 11 11 13 9 44 4
B grön Ivar Ekeberg 13 15   11 39 5
B grön Matz Karlsson 17   11   28 6
B grön Staffan Hede 9 9 10   28 7
B grön Stefan Gustavsson       13 13 8
B grön Christer Hamberg 10       10 9
B grön Ola Svegemo       10 10 10
               
C vit Stefan Gustavsson 13 20 20   53 1
C vit Martin Andersin   15 15 9 39 2
C vit Ola Svegemo   17 17   34 3
C vit Henrik Andersin   13 11 10 34 4
C vit Henrik Eriksson   11 9 13 33 5
C vit Magnus Derkert 11 10 10   31 6
C vit Ingvar Engman     7 17 24 7
C vit Uno Jonsson     8 15 23 8
C vit Jens Nilsson 20       20 9
C vit Lukas Berggren       20 20 10
C vit Lasse Säberg 17       17 11
C vit Ulf-Göran Widqvist 15       15 12
C vit Jan Boander     13   13 13
C vit Anders Dolietis       11 11 14
C vit Ann-Marie Säberg     9   9 15
C vit Håkan Thuresson     6   6 16
               
opilat Ingvar Engman 20 20     40 1
opilat Håkan Thuresson 15 15     30 2
opilat Alicia Berggren       20 20 3
opilat Ola Svegemo 17       17 4
opilat Uno Jonsson   17     17 5

 

 

 

Stubben 20161106  
     
Placering  Namn Poäng
1 Janne Askervall 4
2 Conny Englund 8
3 Simon Hyttsen 38
4 Ivar Ekeberg 47
5 Leif Nordgren 56
6 Stefan Gustavsson 67
7 Magnus Derkert 75
8 Staffan Hede 79

 

 

 

Resultat TD 4 15 oktober

         
             
  Namn varv 1 varv 2 varv 3 totalt  
Opilat            
1 Alicia Berggren 8 7 23 38  
             
Vit             
1 Lukas Berggren 0 0 0 0  
2 Ingvar Engman 4 0 0 4  
3 Uno Jonsson 2 2 1 5  
4 Henrik Eriksson 5 5 0 10  
5 Anders Dolietis 12 5 0 17  
6 Henrik Andersin 0 14 5 19  
7 Martin Andersin 2 13 6 21  
             
Grön            
1 Janne Askervall 0 0 0 0  
1 Lars Sterling 0 0 0 0  
3 Vojta Klecka 2 1 6 9  
4 Leif Nordgren 8 3 2 13  
5 Stefan G 5 7 3 15  
6 Ivar Ekeberg 16 8 6 30  
7 Ola Svegemo 16 11 16 43  
8 Wilmer Guvander       DNF Brutit
             
Blå            
1 Simon Hyttsten 4 1 6 11  
2 Pelle Berggren 8 7 1 16  
3 Conny Englund 9 2 10 21  

 

Resultat TD3 17 september        
           
  Namn varv 1 varv 2  Totalt anmärkning
Vit          
1 Stefan Gustavsson 2 1 3  
2 Ola Svegemo 4 2 6 4 1:or
3 Martin Andersin 4 2 6 3 1:or
4 Jan Boander 0 7 7  
5 Henrik Andersin 6 7 13 11 0:or
6 Magnus Derkert 9 4 13 10 0:or
7 Henrik Eriksson 6 10 16  
8 Uno Jonsson 11 10 21  
9 Ingvar Engman 13 10 23  
10 Håkan Thuresson 18 8 26  
           
Grön          
1 Janne Askervall 5 3 8  
2 Pinnen 9 7 16  
3 Leif Nordgren 9 16 25  
4 Vojta Klecka 22 10 32  
5 Wilmer Guvander 17 17 34  
6 Hans Dahlberg 26 24 50 2 0:or
7 Matz Karlsson 27 23 50  
8 Staffan Hede 28 24 52  
           
Blå          
1 Conny Englund 15 9 24  
2 Jonas Andersson 21 8 29  
3 Simon Hyttsten 16 17 33  

 

Resultat Träningsdag 3 september    
  Namn varv 1 varv 2 totalt
Opilat        
1 Ingvar Engman 4 7 11
2 Uno Jonsson 7 5 12
3 Håkan Thuresson 11 11 22
         
Vit        
1 Stefan Gustavsson 6 4 10
2 Ola Svegemo 9 4 13
3 Martin Andersin 8 9 17
4 Henrik Andersin 9 9 18
5 Henrik Eriksson 8 12 20
6 Magnus Derkert 10 10 20
7 Ann-Marie Säberg 10 11 21
  Lasse Säberg     DNF
  Jan Boander     DNF
         
Grön        
1 Janne Askervall 5 0 5
2 Pinnen 5 4 9
3 Ivar Ekeberg 10 8 18
4 Leif Nordgren 11 8 19
5 Wilmer Guvander 16 15 31
6 Vojta Klecka 15 22 37
7 Staffan Hede     sist
         
Blå        
1 Simon Hyttsten 12 6 18
2 Conny Englund 13 5 18
3 Jonas Andersson 10 15 25
4 Daniel Nordgren 6 19 25

 

Resultat träningsdag 28 maj

Opilat

1 Ingvar Engman.      21 prickar

2 Ola Svegemo.         52

Håkan Thuresson.  Brutit

 

Vit. C klass

1: Jens Nilsson.          12 prickar

2: Lasse Säberg.        19

3: Ulf-Göran Widqvist 21

4: Stefan Gustavsson. 33

5: Magnus Derkert.      35

Ann-Marie Säberg. Brutit

 

Grön. B Klass

 

1: Vojta Klecka.             22 prickar

2: Matz Karlsson          36

3: Leif Nordgren.          39

4: Ivar Ekberg.              46

5: Wilmer Guvander.    52

6: Christer Hamberg.   55

7: Staffan Hede.           58

Janne Askevall.  Brutit

 

Blå. A klass

1: Conny Englund.        54 prickar

2: Jonas Andersson.    58

3: Martin Pettersson.   67

 

Röd. E klass

1: Simon Hyttsten.         87 prickar

Uppdaterad: 2017-04-25 21:21
Skribent: Henrik Andersin
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
Tiger MK - Motorcykel och Snöskoter
Box 1119
14123 Huddinge

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info